Knížka pro prvňáčka - dárek od městské knihovny

Na konci školního roku všichni prvňáčci už umí všechna písmenka a začínají sami číst své první knížky. Vydali jsme se proto do naší knihovny, kde na děti čekala paní knihovnice, aby jim představila nejen knížky, které si mohou přečíst, ale i systém řazení knih v knihovně. Pro děti byl připraven i malý vědomostní kvíz, na jehož konci na děti čekala sladká odměna. Paní knihovnice dětem přečetla pohádku o holčičce, která se díky knížkám dostala do pekla. Velkým překvapením na závěr byla pro děti knížka, kterou v knihovně dostaly, aby se samy mohly ponořit do tajů pohádek a příběhů. Děkujeme Městské knihovně v Nejdku, že se do projektu "Knížka pro prvňáčka" přihlásila a akci pro nás uspořádala. Čím víc dětí se stane pravidelnými návštěvníky knihovny, tím lépe.