Letní tábor DDM - Šumava 2018

Dětský tábor DDM Šumava 2018

Letošní tábor v Železné Rudě se velmi vydařil. Autobus z Nejdku odjížděl zaplněný do posledního místečka dětmi, které s námi v minulosti na Šumavě již byly, i dětmi, které jely na tábor úplně poprvé.

Po příjezdu na chatu Slavoj proběhlo ubytování, následně jsme se všichni seznámili a rozdělili do družstev. Po večeři děti vymýšlely názvy, znaky a pokřiky jednotlivých družstev.

Druhý den začal rozcvičkou a pokračovalo se soutěží ve sběru borůvek. Ty jsme druhý den použili k obědu na šumavskou specialitu, borůvkovou omáčku, kterou děti milují. Stihlo se ještě pár závodů mezi družstvy, odpoledne se děti koupaly v bazénu a malovaly pohledy domů.

V úterý jsme se rozdělili na dvě skupiny. Mladší vyrazili na výlet k Belvederu na hřiště a starší lanovkou na Pancíř. Odpoledne si všichni užili sportovní hry a opět koupání v bazénu. Večer byla první očekávaná diskotéka, kde se tančilo jako o život. J

Čtvrtý den si děti dopoledne malovaly na trička znaky družstev a jelikož bylo veliké horko, většinu dne strávily v bazénu. Navečer jsme slavnostně zahájili táborovou olympiádu zapálením olympijského ohně a proběhla první disciplína v bazénu.

Ve čtvrtek jsme vyrazili na výlet do Železné Rudy, kde děti potřebovaly nutně nakoupit dárečky pro své nejmilejší, a odpoledne opět proběhlo ve sportovním olympijském duchu. Večer děti bojovaly se strachem při bobříku odvahy. Sice se z lesa ozýval jekot a křik, ale až na jednoho člena to všichni zvládli, a to se cení. V jídelně potom byli všichni už zase šťastní a plni zážitků šli spát.

V pátek jsme si všichni moc užili výlet do nedalekých přírodních Kneippových lázní, kde jsme na kamínkách v ledové vodě prokrvili unavené nohy. Odpoledne pokračovala olympiáda, na kterou se děti již moc těšily. Speciálně na večerní předávání medailí.

Poslední den nám počasí opět přálo, což jsme si naplno užili dopoledním hraním sportovních her, odpoledním pokračováním olympijských her a osobním volnem na hraní u chaty. Po celou dobu tábora děti dostávaly za všechny soutěže, práce a dobré skutky táborové peníze, které utratily za různé věci v oblíbeném táborovém obchůdku, který jsme otevřeli po večeři. No a samozřejmě musela proběhnout také závěrečná rozlučková diskotéka, která byla plná emocí, smíchu, ale i smutku z rozloučení.

V neděli jsme spolu posnídali, zabalili a plni zážitků jsme natěšení vyrazili autobusem směrem domů.

Letošní tábor si všichni moc užili, počasí bylo na jedničku, děti byly super a zábavy hromada. Přejeme krásné léto a těšíme se na kroužky v novém školním roce. J