Mikulášská nadílka v REHOSu 2018

Ve středu 5. prosince, krátce poté, co byli ve škole navštíveni Mikulášem, vystrašeni čerty a obdarováni anděly, se vypravili žáci 5.A a 5.B oslavit tento svátek netradičně do nejdeckého zařízení REHOS. V působivých kostýmech (velké poděkování rodičům!), s plnými košíky, rolničkami, zvonečky a hlavně s nadšeným odhodláním šli potěšit tamní klienty. Postupně navštívili všechny pokoje, kde přednášeli básničky a zpívali. Mikuláš Vojta, čerti Vítek a Natálka a andělíčci Barča s Jeni z 5.A vzpomínají: „Ze začátku jsme měli trému, ale zjistili jsme, že jsme tady pro radost. Rozdávali jsme malé dárečky pro štěstí a zdraví. Některé babičky nás objímaly a hladily, byly veselé a plakaly štěstím. Sestřičky byly velice milé a trpělivé. Děkujeme sestřičkám, paní učitelce a babičkám a dědečkům, kteří nás poslouchali. Děkujeme za tu možnost, že jsme mohli rozdávat radost.“ Mikuláška Liliana, čerti David a Šimon a andělé Adélka a Kateřina z 5.B zase říkají: „Bylo hezké, jak byli dědečkové a babičky překvapeni, když nás uviděli, jak si s námi zazpívali, jak brečeli radostí. Měli jsme dobrý pocit, když jsme rozdávali andělíčky." S nemocemi a stářím se tyto děti jistě nesetkaly poprvé, ale tentokrát to bylo jiné. Odcházeli jsme z krásně vyzdobené léčebny s drobnými sladkostmi, ale především s hřejivým pocitem, že tohle byl ten pravý dobrý skutek. Že dávat je mnohem víc než dostávat. Zvláště o Vánocích.                    

Fotografie si můžete prohlédnout zde.