LVK, čili "lyžák" 2019

Každým rokem naše škola pořádá pro žáky 7. ročníku lyžařský výcvikový kurz. Tentokrát jsme se ho zúčastnili my. Celý výcvik se odehrával na sjezdovce v Nových Hamrech. První den po  příjezdu nás vyučující rozdělili do skupin na ty, kteří umí lyžovat, a na ty, kteří se s lyžemi teprve seznamují. Skupina lepších lyžařů se zdokonalila natolik, že brázdila svah křížem krážem, skupina začátečníků musela s učením postupovat velmi pomalu, aby žáci nedělali chyby. Každý, kdo se výcviku zúčastnil, zažil alespoň jeden pád jak z vleku, tak i na samotném svahu, anebo srážku s tunelem ze sněhu. Vše jsme ale brali s humorem a nadhledem. I počasí nám přálo, byl sice mráz, ale sluníčko se nás snažilo zahřát. Lyžařský výcvik se ohromně vydařil a jsme s ním velmi spokojeni. Každý se nakonec naučil lyžovat. Učitelé, kteří tam s námi byli, byli velmi hodní a trpěliví, i když někdy i ta přísnost musela být. Všichni jsme rádi, že jsme se zúčastnili. Máme opravdu na co vzpomínat.

                                                                                                                                   žáci 7. ročníku