Metodická podpora pro modernizaci...

Na konci školního roku 07/08 vyvrcholila naše rok a půl trvající účast v rozsáhlém projektu " Metodická podpora pro modernizaci principů rozvoje klíčových kopmpetencí realizací průřezových témat ve školním vzdělávacím programu." Realizátorem tohoto projektu bylo Pedagogické a vzdělávací centrum Karlovarského kraje, o.p.s.

Jako pilotní škola jsme zpracovali průřezové téma VÝCHOVA DEMOKRATICKÉHO OBČANA, a to v projektu "Volby". Ten jsme nejen vytvořili včetně všech evaluačních nástrojů, metodických pokynů a pracovních listů, ale také jsme ho na naší škole s úspěchem realizovali. Zároveň jsme byli ověřovateli tří dalších projektů: Projdeme se po Evropě (průřezové téma Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech), Přírodní krásy kolem nás a Životní prostředí mého okolí (průřezové téma Environmentální výchova).

Společně s kolegy z ostatních partnerských škol jsme zpracovali metodickou příručku, zúčastnili se závěrečné konference a získali tak cenné zkušenosti do další práce.