KUFR 2017/2018

Již po 19. se na II.stupni naší školy uskutečnila v rámci výuky českého jazyka soutěž KUFR. (O pravidlech soutěže se dočtete např. zde.) Jako vždy to začalo vyvěšením plakátů, které informovaly o tom, která třída v který den a hodinu zažije třídní kolo. Mezi šesťáky nastala mírná nervozita, nevěděli přesně, co je čeká. Starší žáci už zkušeně začali vytvářet dvojice a pak vypukl trénink. Ten je velmi důležitý. Odhalí se v něm, kdo je lepší "radič", kdo "hadač", jaká taktika je nejlepší. Třídní kola proběhla v první polovině března v kreslírně, kde máme novou interaktivní tabuli. Vše probíhalo skvěle, žáci se snažili, jak to nejlépe šlo. Velkou pochvalu si zaslouží i za perfektní chování. Jedinou překážkou, kterou jsme museli překonat, byla chřipková epidemie, která zasáhla 8.ročník. Třídní kolo 8.A a 8.B tedy proběhlo zároveň, do finále ale samozřejmě postoupily dvojice z každé třídy zvlášť. Zde jsou výsledky třídních kol:

1.místo - Karolína Flídrová a Zuzana Spitzlová

1.místo - Šárka Pšeničková, Eliška Cheníčková
2. místo - Petra Lantošová, Adéla polášková
3. místo - Filip Kracík, Eliška Cheníčková

Soutěž vyvrcholila v pátek 16. 3. 2018, kdy v kreslírně proběhlo finále. Přišla se na něj podívat řada fanoušků - žáků, učitelů, dokonce i rodinných příslušníků. Dvojice se předvedly v hádání spojení podstatného a přídavného jména (6 spojení v časovém limitu 2 minut) a sloves v infinitivu (10 slov v časovém limitu dvou minut). Slyšeli jsme originální, rychlé, ale i vtipné nápovědy. A jak to vše dopadlo? Zde jsou výsledky:

1.místo - Kateřina Harakalová a Kristýna Demčáková
2. místo - Lada Ilečková a Dominika Juhaszová
3. místo - Karolína Flídrová a Zuzana Spitzlová

Děkujeme všem soutěžícím za snahu, kterou v průběhu soutěže rozvíjející slovní zásobu a rozvoj komunikačních dovedností, prokázali. Poděkování si zaslouží češtinářky, které své žáky na soutěž připravily, a samozřejmě všichni diváci, kteří přišli soutěžící podpořit. Zde si můžete prohlédnout fotografie ze všech třídních kol i z finále.