Jak vidím Asii 2018

Městská knihovna Nejdek se i v tomto roce rozhodla s nejdeckou veřejností, zvláště pak se školami "procestovat" nějaký kontinent. Komu by se zdálo, že v Asii už jsme byli, ten se nemýlí. Kontinent je to ale tak veliký a rozmanitý, že se paní knihovnice rozhodly ho v rámci svého projektu rozdělit na tři části. Východní část jsme navštívili v roce 2017, letos jsme se ponořili do střední a jihozápadní části. S dětmi jsme si o zemích tam ležících povídali a pak jsme se je snažili výtvarně zachytit. Vznikly kresby, malby, koláže i fotografie s tak různorodými motivy, že jsme byli sami překvapeni. Některé zachycovaly přírodu, jiné zvířata, další místní obyvatele. Jedny byly optimistické, další zobrazovaly problematické rysy některých zemí. Děkujeme všem uč. VV za to, jak se soutěže zhostili. (Fotografie obrázků si můžete prohlédnout zde.)

Do literární části soutěže se zapojili žáci II.stupně. Jako čtvrtletní kontrolní slohovou práci žáci psali výklad a výtah (6. - 8.ročník), úvahu pak zpracovali žáci 9.ročníku. Ti si zaslouží největší pochvalu, protože jim byla přidělena země, oni si ji museli nastudovat, zvolit nějaké konkrétní téma a uvažovat nad ním. Nejlepší práce pak žáci 6.-9.roč. přepsali do PC. Děkujeme uč. ČJ, které se žáky na literárních dílech pracovaly. V knihovně si soutěžní práce můžete přečíst :-)

Soutěžní práce jsme do 25.4.2018 odevzdali a nyní už jsou známy výsledky. Žáci z naší školy obsadili všechna místa v kategorii základních škol. Fotografie z vyhlášení výsledků najdete zde.

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ:

6 – 8 let

1. Rudincová Vanessa – Velký Kavkaz
2. Zavadilová Natálie – Indický slon
3. Štindl Ondřej - Dubaj

9 – 10 let

1. Káňová Helena – Buvol vodní
2. Králová Terezie – Indický bůh Shiva
3. Žampachová Barbora – Indický slon

11 – 12 let

1. Spitzlová Zuzana – Velbloudí frajer
2. Slámová Adéla - Karavana
3. Holíková Simona – Muslimský svět

13 – 15 let

1. Boháčková Štěpánka – Tygr indický, Irbis horský
2. Dlouhá Eliška – Ománská pláž
3. Dellingerová Anna – Životní pouta

(Fotografie vítězných prací najdete zde. Omlouváme se za nekvalitní fotografie - odlesky apod. :-) )

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ:

11 – 12 let

1. Makulová Nikola - Tisíc a jedna noc
2. Flídrová Karolína - Tisíc a jedna noc
3. Kovařík Michael – Tisíc a jedna noc

12 – 15 let

1. Boháčková Štěpánka – Klady a zápory Turecka
2. Dlouhá Eliška - Írán
3. Tichá Eva – Kriminalita v Ománu

(Všechny soutěžní literární práce si můžete přečíst při návštěvě knihovny, vznikl z nich pěkný almanach.)