Každý si nese svůj kříž - výtvarná soutěž 2018

Nedílnou součástí našeho města je Nejdecká křížová cesta, která se vine krásnými serpentinami Křížového vrchu. V roce 2018 oslavil tento skvost 160 let od svého vzniku a v rámci oslav vyhlásila Městská knihovna Nejdek výtvarnou soutěž s názvem

KAŽDÝ SI NESE SVŮJ KŘÍŽ.

Bylo to téma abstraktní a poměrně náročné. Bylo potřeba proniknout "pod povrch" těchto pěti slov a s dětmi odhalit to, že křížem v našem životě může být mnoho věcí. Vznikla řada kreseb, maleb i koláží, 5 v každé kategorii jsme odevzdali k posouzení porotě. To, že jsme jako výtvarníci byli úspěšní, nás samozřejmě těší, důležitější však je, že proces tvorby byl pro děti vnitřně obohacující.

Zde jsou naši vítězové:

I.kategorie (6-8 let)

1. místo - Veronika Kvasničková (obrázek), 2. místo - Ondřej Štindl (obrázek), 3. místo - Eliška Popelková (obrázek)

 

II.kategorie (9-10 let)

1. místo - Martina Leinová (obrázek), 2. místo - Bára Žampachová (obrázek)

  

III.kategorie (11 - 12 let)

1. místo - Adéla Slámová (obrázek), 2. místo - Petra Holíková (obrázek), 3. místo - Zuzana Spitzlová (obrázek)

  

IV.kategorie (13 - 15 let)

1. místo - Štěpánka Boháčková (obrázek), 2. místo - Lukáš Řezník (obrázek), 3. místo - Šárka Štindlová (obrázek)

 

Odměny si tito výtvarníci převzali 2.10.2018 v Muzeu Nejdek, kde byla vernisáží zahájena výstava k 100. výročí Československé republiky a 160. výročí NKC. Fotografie zde. Gratulujeme!

Fotografie všech našich obrázků si můžete prohlédnout zde.