Světový den orientace 2019

V roce 2016 začali orienťáci s tradicí Světového dne orientačního běhu (World orienteering day, WOD), jehož hlavním cílem je rozšířit povědomí o orientačním běhu a přilákat školáky ke sportu. Letos byl na programu 4. ročník, který se odehrál v termínu 15. – 21. května, hlavním dnem je pak právě 15. květen. Škola na Karlovarské se zapojila do tohoto projektu s námi! 500 000 závodníků na 5000 místech ve 100 zemích. Přesně takový je cíl Mezinárodní federace orientačních sportů pro další ročníky WOD. Podaří se tento cíl naplnit již letos? V roce 2016 se závodů po celém světě zúčastnilo 250 000 běžců, o rok později již 288 000 a loni dokonce přes 349 000 orienťáků. Loni se v Česku zapojilo  51 klubů, které uspořádali 73 akcí s účastí 10 473 závodníků.  

Josef Nádeníček

Tak a už dost čísel, tady je postřeh od žáků školy:

Oddíl orientačního běhu v Nejdku, Nejdek Orienteering, využil dne orientace k tomu, aby připravil pro naši školu ukázkový trénink. Děti od páté až po devátou třídu měly tedy možnost si vyzkoušet, jak se "orienťák "běhá. Všem se to moc líbilo, i když nebylo zrovna příznivé počasí. Všichni dorazili do cíle v pořádku a se spoustou nových podnětů a zkušeností. Tímto bychom chtěli poděkovat oddílu Nejdek Orienteering za uskutečnění této akce a těšíme se, až se v naší škole uskuteční něco podobného. (Fotografie si můžete prohlédnout zde.)

Iva Nádeníčková a Jana Děbnárová, 9.A