Lesní pedagogika 2019

Vzděláváme se v lese

Dne 23.9.2019 jsme my, žáci 8.A a 8.B, vyrazili na exkurzi do vojenských lesů Bukovina. Po příjezdu jsme byli rozděleni na dvě skupiny. Měli jsme možnost zjistit, co obnášejí různé profese v lese. Některé věci jsme si i vyzkoušeli, například označovat stromy reflexní barvou. Tak se značí stromy, které se musí pokácet z důvodu poškození. Na škůdce, konkrétně na lýkožrouty, jsme si také zahráli (viz fotografie). Viděli jsme spoustu zajímavých věcí, např. jak se musí rozsazovat malé stromky, jak se sazenice chrání, jak lesníci pečují o zvěř... Některé věci se nám do budoucna budou určitě hodit. Myslím, že to byl velmi zajímavý zážitek pro obě třídy.

                                                                                                                         Zuzana Spitzlová, 8.A

Program Lesní pedagogiky s názvem "O lese se učit v lese" organizují Vojenské lesy a statky ČR, partnerem je Karlovarský kraj - Krajský úřad - Odbor Životního prostředí a zemědělství. Naši žáci ho absolvovali v lokalitě Bukovina při Lesní správě Valeč. Prostřednictvím lesních pedagogů se seznámili s lesem nejen jako s ekosystémem, aktivity byly zaměřeny také na vzájemnou interakci a souvislosti mezi ekonomickými, sociálními, environmentálními a právními aspekty.

                                                                                                                      Mgr. Bedřiška Treglerová