KUFR 19/20 - 20.ročník

V minulém školním roce jsem z důvodu rekonstrukce školy musela Kufr "nechat zavřený", letos ale znovu tato soutěž inspirovaná původním televizním pořadem České televize mohla vypuknout. Ve třídních kolech se utkaly dvojice dané třídy. Každá z nich si vybrala seznam 10 podstatných jmen, která musel "radič" popsat, vysvětlit, pantomimicky ukázat, zkrátka dovést "hadače" ke správnému znění - tedy k vyslovení daného slova v prvním pádě jednotného čísla. Nejobtížnější při nápovědách bylo vyhnout se slovům se stejným kořenem. Všichni se ale snažili, jak to šlo, a dařilo se jim výborně (viz výsledky vítězných dvojic :-) ) Nejlepší dvojice se měly utkat 23.3.2020 ve 14.00 ve finále, kde jsme se chystali uvítat i jejich fanoušky. Vítězové celé soutěže měli dostat 16 GB flash disk, ale to jistě není to nejdůležitější. Podstatnější je, že jsme si rozšířili slovní zásobu a zdokonalili se v komunikačních dovednostech. To, že se u této soutěže vždycky pobavíme, je pověstná "třešnička na dortu".

KUFR třídní kola - výsledky:

• VIII.A – 6.3.2020: 1.místo Michaela Klímová + Zuzana Tvrdá (10 slov za 1:41)2.místo Samuel Zeldi + Jan Dušek, 3.místo Tomáš Pichlík + Jan Uhlík  (Fotografie zde)
  • VIII.B – 9.3.2020: 1.místo Miroslav Havlík + Matěj Bartík (9 slov za 1:37)2.místo Tomáš Kovařík + Milan Gonda, 3.místo Jan Štěřík + Martin Zabloudil  (Fotografie zde)
  • VI.B – 10.3.2020: 1.místo Robin Stejskal + Vít Kabrna (10 slov za 2:25)2.místo Jakub Chadima + František Slavík, 3.místo Eliška Tyslová + Liliana Kavlíková  (Fotografie zde)

11.3.2020 byly zavřeny školy z důvodu KORONAVIRU, soutěž byla zrušena :-( Snad se nám 20.ročník podaří uskutečnit na jaře roku 2021...