2.zs.nejdek@seznam.cz
+420 353 825 039

Vánoční projekt 7.B 2021

Říká se, že Vánoce jsou nejkrásnějším obdobím v roce, a tak jsme si adventní čas zpestřili milým projektem. Ve třídě jsme si ozdobili a rozsvítili stromeček, okna zahalili sněhovou přikrývkou, na dveře zavěsili věneček. Radost nám dělala živá vánoční hvězda, o kterou se náš květinář vzorně staral. V literatuře jsme se zabývali historií Vánoc, připomněli si vánoční symboly a tradice, vyluštili křížovky a zhlédli tematickou loutkovou pohádku Chaloupka na vršku. Při hudební výchově jsme zpívali vánoční písně a koledy, některé jsme zvládli doprovodit na nástroje. Vyzkoušeli jsme si poslechový kvíz a zjistili tak, že poznáme řadu koled jen podle melodie. Při pracovních činnostech jsme vyrobili krásná přáníčka. Dívky ve školní kuchyňce napekly nejen linecké cukroví, ale také medové perníčky, které pěkně nazdobily sladkými polevami. Někteří žáci strávili čas s rodinou venku, využili bílou sněhovou peřinu a postavili spolu parádní sněhuláky. Prázdniny se přiblížily a my se proto dohodli, že ve třídě uspořádáme vánoční besídku. Vylosovali jsme si jméno spolužáka, kterého jsme obdarovali dárečkem. Celou dobu jsme si pochutnávali na cukroví, poslouchali vánoční písně, povídali si a hodně se nasmáli. Při pouštění lodiček se jakoby zastavil čas. Všichni byli potichu, hleděli na svou zapálenou lodičku a netrpělivě vyhlíželi budoucnost. Jaká asi bude?

Na fotografie z projektu se můžete podívat zde. A jako bonus video :-)

Pronájem tělocvičny

Veřejnosti je k dispozici malá tělocvična, velká tělocvična a víceúčelové hřiště naší školy. Zde je ceník:
Malá tělocvična: 150,- Kč / hod.
Velká tělocvična: 230,- Kč / hod.
Dětské kolektivy: 150,- Kč / hod.

Hřiště: 150,- Kč / hod.
Dětské kolektivy: 100,- Kč / hod.
(BEZ ŘÁDNÉ SMLOUVY VSTUP NA HŘIŠTĚ ZAKÁZÁN!!!)

Smlouvu o pronájmu je možné sepsat u paní hospodářky Bachraté v kanceláři školy: telefon 353 825 039.