Jarmark 10.12.2022

Vloni touto dobou jsme byli velmi smutní, protože kvůli koronavirovým opatřením byl na poslední chvíli zrušen již nachystaný Krušnohorský vánoční jarmark. V roce 2022 naštěstí nic takového nenastalo, a proto se mohl XXII.ročník této krásné akce uskutečnit. V sobotu 10.12.2022 na náměstí Karla IV. ožilo "městečko" ze stánků, ve kterých nejdecké školy, školky, sdružení a spolky poskytly návštěvníkům dobroty, krásné vánoční dekorace, rozmanitou keramiku, šperky... Řada stánků byla interaktivní, například ve stánku dráteníka si děti mohly nazdobit vánoční kouli, vyrobit lodičku ze skořápky ořechů. Činností naplněný byl i náš stánek s názvem Hrátky s čerty, který celá dlouhá léta mají na starost naši nejstarší žáci. I letos se tedy deváťáci oblékli do kostýmů Mikuláše, andělů a čertů a pořádaly hry pro děti (házení míčkem, kreslení se zavázanýma očima, hádanky, namotávání rybičky, kreslení Mikuláše jedním tahem atd.). Odměnou byly dětem (ale i dospělým) jak sladkosti, tak dobrý pocit z překonaného ostychu a zvládnutí zadaného úkolu. Děkujeme všem deváťákům za ochotu udělat pro své město něco pěkného, vydržet trochu zimy a nepohodlí. :-)Jarmark byl velmi krásný, počasí se vydařilo, všechna vystoupení na pódiu i mimo něj byla skvělá. O bohatý program se mimo jiné postarala také knihovna, která ve své budově uspořádala paličkování, vyrábění pro děti a také výstavu soutěžních prací s názvem Recyklovánoce. Tu knihovna vyhlásila pro nejdecké školy, školky a spolky. Veřejnost zde v době jarmarku hlasovala. Naše škola do soutěže přispěla třemi díly - první s dětmi z I.stupně vytvořila AP Junková, další se žáky II.stupně paní uč. Holíková a třetí ve školní družině paní vych. Fruncová. Právě družinové dílo bylo návštěvníky jarmarku vyhodnoceno jako 2.nejkrásnější. Graulujeme! :-)

Fotografie z jarmarku najdete zde, naše výtvory do soutěže Recykovánoce si můžete prohlédnout zde.