Hra na tělo je zábavný hudební styl, který čerpá z mnoha kultur. Je jedním z nejstarších hudebních umění, při kterém se k vytváření zvuků používá vlastní tělo – tlesk, plesk, dup, lusk. Pomocí tleskání, pleskání, dupání a luskání utváříme písně. Hra na tělo rozvíjí smysl pro rytmus, postřeh, koordinaci a komunikaci. Zlepšuje motoriku a působí pozitivně na paměť a koncentraci, a proto jsme se s žáky celého druhého stupně domluvili, že hru na tělo vyzkoušíme v hodinách hudební výchovy. Vybrali jsme spolu s hudebkářkami populární písně: Tři bratři, Dance Monkey, Pink Panter a We will Rock you. Jak se nám to povedlo? Pusťte si videa a posuďte sami. :-)
6.A bobo trubky, 6.A tělo, 6.B bobo trubky, 6.B tělo, 7.A bobo trubky, 7.A tělo, 7.B bobo trubky, 7.B tělo, 8.A bobo trubky, 8.A tělo, 8.B bobo trubky, 8.B tělo, 9.A bobo trubky, 9.A tělo, 9.B bobo trubky
Hra na Bobo trubky (Bobotubes) rozvíjí hudební projev, učí spolupráci v kolektivu. Trubky jsou odlišně barevné, různě dlouhé, laděné do stupnice C dur. Jsou to takové roury z lehkého plastu. Je to skvělý bicí nástroj, který žáky velmi baví. S trubkou stačí o cokoliv udeřit a ozve se tón. Hráli jsme podle zvláštních not. Každá měla barvu, která se shodovala s rozlišením jednotlivých trubek. Tentokrát jsme se zaměřili na lidové písně: Sedí liška pod dubem, Na tý louce zelený, Šla nanynka do zelí apod. Ale protože se třída 9. B těší ze všeho nejvíc na Vánoce, zvolila umělou píseň Rolničky. Podívejte se na videa a pokud budete chtít, přijďte si vyzkoušet bobo trubky do naší hudebny.