Akce ŠD jaro 2023

Po jarních prázdninách se dění v družině neslo v duchu masopustu. Děti se seznámily s tradičními obyčeji a kromě tematických her, kvízů a dílniček si dokonce upekly i masopustní koblížky. V březnu jsme se rozhodně neřídili pranostikou „březen za kamna vlezem“, naopak jsme se začali pečlivě připravovat na příchod jara. Některé děti zahnaly zimu vynesením Morany, kterou vhodily do řeky hned po tradiční smrtné neděli. Ostatní děti se vydaly do porcelánové školičky v Nové Roli, kde si každý sám ozdobil hrneček. U samotného zdobení jsme využili svoji fantazii a vyrobili jsme si originální hrníčky. Koncem března nás provázela velikonoční atmosféra. Děti vyráběly, malovaly a opět se vypravily do kuchyňky péct, tentokrát velikonoční jidáše. Dále jsme s dětmi podnikli zajíčkovu cestu, aneb plnění úkolů pro získání velikonoční nadílky. Všechny tyto aktivity děti velice bavily a naladily nás na přicházející jaro.