Ukliďme Česko 2023

Každý rok na jaře vyrážejí stovky Čechů do přírody, aby ji zbavily toho, co do ní nepatří. I my jsme se opět stali součástí ohromné akce UKLIĎME ČESKO a na konci dubna jsme z přírody vysbírali plastové láhve, kapesníky, kovový odpad, papíry, skleněné láhve i hromadu střepů, igelitové sáčky, pneumatiky, stěrače a jiné části aut, boty, plechovky, polystyren, staré židle a smeták, motor z motocyklu, kusy oblečení a jiné „poklady“. Asi nejvíce šokující bylo velké množství psích hovínek v igelitových sáčcích. Nějaký pejskař, který venčí svého miláčka v okolí zimního stadionu, nechápe, že sebraný bobek má vyhodit do koše a ne zpět do přírody, kde se igelit rozloží za 25 let. Samotné hovínko by to zvládlo mnohem rychleji :-) Třeba si dotyčný pejskař přečte tento článek a pochopí…


Úklidu se zúčastnilo téměř 130 žáků naší školy, 11 dospělých, 2 předškolačky a také jedna maminka. Třídě 8.A děkujeme za shrabání a zametení hřiště na sídlišti J.A.Gagarina, školní družina uklidila ulice Okružní, Lipová, Bezručova a J.A.Gagarina, dobrovolníci ze 3.-8.ročníku pak celou Limnickou ulici, okolí koupaliště, dráhu, u zimního a fotbalového stadionu, louku pod lesem. Individuálně jsme se postarali také o úklid Křížového vrchu. Celkem jsme nasbírali 20 pytlů odpadu + věci, které se do pytlů nevešly. Děkujeme všem, kdo přiložili ruku k dílu a svou prací přispěli k tomu, že je část našeho města čistší a krásnější. Městu Nejdek děkujeme za podporu, AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. za pytle, rukavice a odvoz odpadu, z.s. Ukliďme Česko za další pytle a rukavice. Děkujeme i všem občanům Nejdku, kteří při procházkách sbírají odpadky, a také těm, kteří je do přírody neodhazují.

Fotografie z akce nejdete zde.