Olympiáda v ČJ školní kolo 1. 12. 2023

Školní kolo 50. ročníku OČJ se uskutečnilo 1. prosince 2023 a zúčastnilo se ho 21 žáků 8. a 9. ročníku. Soutěž se vždy skládá z mluvnické a slohové části, každá z nich trvá 60 minut. Tak tomu bylo i letos. Žáci přišli dobře naladěni, ačkoliv se soutěž konala v pátek odpoledne. Úlohy, které předpokládaly cit pro jazyk, schopnost logicky uvažovat a smysluplně argumentovat, znalost ustálených spojení a schopnost nevzdávat zdánlivě neřešitelný úkol, daly účastníkům docela zabrat. Nejlepší řešitel získal 24 bodů z 30. Ve slohové části soutěžící psali prózu na téma Poprvé sám/ sama… Mohli si zvolit libovolný slohový útvar. Velmi často se opakovalo téma cestování vlakem nebo autobusem. Některé práce byly originální a zajímavě stylisticky pojaté, na velmi dobré úrovni byl také pravopis. Děkujeme všem soutěžícím za účast a gratulujeme vítězům! Do okresního kola postupují Tomáš Severa z 8.A (42 bodů z 50) a Jana Ilečková z 9.B (36 bodů z 50). Na 3. místě se umístila Ema Částková z 8.A s 34 body.