Vánoce ve světě - jarmark 2023

Nejdecký jarmark je známý svou atmosférou sounáležitosti a přátelství, což potvrdil i jeho 23. ročník, který se konal v sobotu 16. prosince 2023. U vánočního stromku, který byl mimochodem vyhlášen jako nejkrásnější v okrese Karlovy Vary, vyrostlo městečko ze stánků. V nich jste mohli najít rozmanité dobroty a krásné výrobky spolků, škol a sdružení, samozřejmě také dalších prodejců. Na pódiu i pod ním se střídala krásná vystoupení. Naše škola se opět stala spoluorganizátorem: své stánky tu měl DDM (Keramika a Veselé šití), dodali jsme náš betlém a celý den žáci 9. ročníku pořádali hry ve stánku Hrátky s čerty. Stánek vyzdobil svými malbami Čerti na sněhu Malířský kroužek DDM. Zapojili jsme se také do soutěže, kterou tradičně k jarmarku směřuje Městská knihovna Nejdek. Tentokrát všechny nejdecké školy, školky a spolky tvořily na téma Vánoce ve světě, takže vznikla velmi zajímavá a poučná výstava. Návštěvníci jarmarku hlasovali a výsledek byl pro nás velmi radostný – všechna první tři místa jsme obsadili my. 3. bylo USA – Santa na krbu od II.st., 2. místo obsadil Island – Dům se 13 skřítky od ŠD, zvítězilo Německo – Obloukový svícen a louskáčky od I.st. GRATULUJEME! Všechny práce jsou opravdu skvělé! Fotografie z předávání cen, které proběhlo 19.12.2023 na pobočce knihovny, najdete zde. Děkujeme za krásné odměny.😊

Německo - 1.stupeň

Island - ŠD

USA - 2.stupeň