Krajská soutěž dětských pěveckých sborů v Lokti 5.4.2024

Začátkem dubna se konala v loketské Dvoraně soutěžní přehlídka dětských pěveckých sborů. Z Nejdku na ni vyrazily dva pěvecké sbory, jež působí při DDM, mladší VOKÁLEK, který navštěvují zpěváčci ve věku  9-11 let, a KOMORÁČEK, složený z děvčat starších 11 let.
Na soutěži se ve dvou kategoriích představily dětské pěvecké sbory z Karlových Varů, Sokolova, Chebu, Horního Slavkova, Lokte a Nejdku.
Oba naše pěvecké sbory si z přehlídky přivezly nejen nové hudební zážitky a zkušenosti, ale také ocenění nejvyšší, každý si ve své kategorii vyzpíval ZLATÉ PÁSMO. Pěvecký sbor KOMORÁČEK získal navíc zvláštní ocenění za mimořádné provedení skladby Martina Hyblera „Pavouk Petr“ a také nominaci náhradníka na postup do celostátního kola. Za úžasné a inspirující doprovody děkujeme Lucii Patricii Komjatiové (klavír) a Petře Harmáčkové (viola). Pěvecký sbor VOKÁLEK pak doprovodila svými citlivými prstíky Janinka Ilečková, žákyně ZUŠ ve hře na klavír, a Zuzana Kolářová.

Za ZŠ Nejdek, Karlovarská všem zpěvákům a paní sbormistryni Uhlíkové GRATULUJEME!