2.zs.nejdek@seznam.cz
+420 353 825 039

Přespolní běh II.st. 2019

Začíná podzim a tím i čas běhů krásnou barevnou přírodou – čas přespolních běhů.  Asociace školních sportovních klubů po celé republice pořádá každoročně toto sportovní klání pro žáky základních a středních škol. Vše je zakončeno přeborem ČR v přespolním běhu v Hradci Králové, ale raději začneme od začátku. Je středa 2. 10., šedavá mračna nevěští nic dobrého a předpověď počasí nás nutí zabalit pláštěnky a deštníky. Vyrážíme do K. Varů linkovým autobusem a na ZŠ Krušnohorská se scházíme s dalšími a dalšími běžci čtyř kategorií na okresním kole přespolního běhu. Nakonec je nás skoro 200 z 11 škol, a tak není divu, že se mraky zalekly a ustoupily. Na podmáčenou běžeckou terénní trať postupně vyráží i naše družstva děvčat a chlapců 8. a 9. ročníku.  Vedou si skvěle, nějaký ten pád na kluzké trati nevadí, špína se otře či vypere. V cíli na ně čeká odměna za týmový výkon (součet umístění čtyř závodníků určuje pořadí) -  chlapci se na 1. místě stávají přeborníky okresu Karlovy Vary a zároveň postupují do krajského kola. Děvčata na 5. místě také podala bezvadný výkon.

Na krajské kolo o týden později 9. 10. je předpověď počasí podobná, ale ráno nás kupodivu přivítalo i sluníčko a podařilo se mu mraky rozehnat. Rozhledna Háj u Aše nás přivítala vlídně a nabídla ještě barevnější krajinu. Trať nebyla vůbec jednoduchá – cesty, lesní pěšinky, louky a výběh po sjezdovce. Do terénu opět postupně vyběhlo podle kategorií na 150 běžců. Naši školu zastupovala družstva chlapců 8. a 9. ročníku. Na obtížné tříkilometrové trati všech šest žáků bojovalo s vlastními silami a zrádnostmi terénu. Jejich výkony byly odměněny čtvrtým místem, bodově těsně za bronzovou medailí.

Všem děvčatům i chlapcům děkujeme za výborné výkony.

Fotografie ze závodů najdete zde.

Pronájem tělocvičny

Veřejnosti je k dispozici malá tělocvična, velká tělocvična a víceúčelové hřiště naší školy. Zde je ceník:
Malá tělocvična: 150,- Kč / hod.
Velká tělocvična: 230,- Kč / hod.
Dětské kolektivy: 150,- Kč / hod.

Hřiště: 150,- Kč / hod.
Dětské kolektivy: 100,- Kč / hod.
(BEZ ŘÁDNÉ SMLOUVY VSTUP NA HŘIŠTĚ ZAKÁZÁN!!!)

Smlouvu o pronájmu je možné sepsat u paní hospodářky Bachraté v kanceláři školy: telefon 353 825 039.