Olympiáda v ČJ 19/20

Školní kolo 46.ročníku Olympiády v českém jazyce jsme uspořádali ve čtvrtek 28.listopadu 2019. Zúčastnilo se ho 8 soutěžících z 8. a 9.ročníku. Všichni poměrně obtížné zadání zvládli se ctí a zaslouží si pochvalu za výborný přístup. V mluvnické části mohli získat maximálně 30 bodů, ve slohové části pak 20 bodů. Zadání slohu letos znělo "Tomu říkám překvapení" a všichni soutěžící si zvolili jako slohový útvar vypravování. Na 3.místě se s počtem 33 bodů umístila Karolína Flídrová z 8.A, na druhém místě Anna Nouzová z 9.A se 38 body. Zvítězila Lada Ilečková z 9.A, která nasbírala skvělé 43 body. Lada s Aničkou reprezentovaly naši školu v okresním kole 22.1. 2020. I tam si vedly velmi dobře - Anička byla ve velké konkurenci 20., Lada dokonce obsadila medailovou 3.pozici. GRATULUJEME!