Pohádkový den 31.5.2023 - projekt 9.roč.

Letošní žáci 9.ročníku se svými třídními učiteli vymysleli pro své mladší spolužáky na 31.5. projektový Pohádkový den. Proč právě pohádky? Jsou plné legrace, optimismu, mají šťastný konec. Smích a radost v dnešním složitém světě opravdu potřebujeme. A jak to tedy začalo? Byl vytvořen seznam filmových nebo televizních pohádek, třídy 5.-8.ročníku si vylosovaly, která bude ta „jejich“. K ní potom měly za úkol nacvičit scénku a písničku. Takhle to zní jednoduše, ale víte, co to dá práce? Napsat scénář, rozdělit role, naučit se text, vyrobit kulisy, seskupit pomůcky a kostýmy, připravit hudební složku, vyřešit stále se objevující technické potíže, domluvit se, spolupracovat, nevzdávat to, nacvičovat, nacvičovat a nacvičovat. Ve středu 31.5. ráno třídy vyplnily pohádkový kvíz, čímž si vytvořily bodový základ, a už to všechno nabralo plné obrátky. Ve velké tělocvičně jsme postupně zhlédli všechna představení. Výborně jsme se bavili a oceňovali jsme nápaditost kostýmů, kvalitu mluveného slova, vtip a spád, zapojení všech žáků i třídních učitelů. Jaké pohádky to vlastně byly? 5.A předvedla písničkové pásmo Příběhy včelích medvídků, 5.B zahrála celou Šípkovou Růženku s několika písničkami z filmu Tři bratři, 6.A skvěle zvládla předvést kouzla utrženého sluchátka z Macha a Šebestové, 6.B zahrála scénku, ve které se u večeře Fiona snaží představit Shreka svým královským rodičům, 7.A rozezpívala publikum písní Zdraví z Posázaví z filmu Ať žijí duchové, 7.B zahrála od začátku až do šťastného konce Sněhurku, 8.A si báječně poradila s létající uspávací peřinou Kanafáskem, 8.B vodila a namluvila oživlé loutky Spejbla a Hurvínka. Na základě bodování poroty byly vyhlášeny výsledky – 3. se umístila třída 7.B, 2.místo obsadila 6.A a zaslouženě zvítězila 5.B. Velkou pochvalu ale samozřejmě zaslouží všichni! Děkujeme žákům – organizátorům za vytvoření plakátů, diplomů, organizaci i úklid po akci, učitelům za podporu a pomoc, kterou žákům poskytli. A že se vyskytly nějaké ty mouchy? To jsou ty pověstné chyby, ze kterých se organizátoři poučí do budoucna.

Fotografie z akce najdete zde.