Fashion Day 14.6.2022

Žáci 9.A a 9.B připravili na závěr školního roku 21/22 pro své spolužáky z II.stupně projekt s názvem Fashion Day, který jasně napovídá, jakým směrem byl zacílen. Třídy si vylosovaly téma, se kterým pak několik týdnů mohly pracovat. 6.A si vytáhla téma POČASÍ, 6.B dostala téma DŮCHODCI, 7.A DIVOKÝ ZÁPAD, 7.B ztvárňovala BUDOUCNOST, 8.A si vylosovala RECYKLACI a 8.B byly přiděleny BARVY. Úkolem bylo vytvořit kostýmy, připravit prezentaci své kolekce na přehlídkovém molu, vymyslet originální vystoupení. A to se opravdu podařilo. 14.6.2022 se z velké tělocvičny naší školy stal prostor pro módní přehlídku. Porota hodnotila kvalitu a originalitu kostýmů, srozumitelnost komentáře k prohlídce, celkový dojem z vystoupení a další prvky. Hodnocení vůbec nebylo jednoduché, protože všichni odvedli skvělou práci. Kostýmy byly dovedené k dokonalosti, zpracované s fantazií a vtipem, chůze po přehlídkovém molu se také zdařila, všichni se dobře bavili. Nakonec sice proběhlo vyhlášení výsledků (ze 2.místa se radovala 7.B, 1.místo obsadila 8.A), ale vítězové byli vlastně všichni. Děkujeme Petře Holíkové z 9.A, hlavní organizátorce projektu, za výbornou práci, dále všem žákům 9.A a 9.B, kteří se na přípravě akce Fashion Day podíleli, a samozřejmě třídám II.stupně a jejich učitelům za to, jak to vše nakonec dopadlo. Výběr fotografií najdete zde. :-)

Zde je odkaz pro prohlížení fotek na Rajčeti: https://gabisstastna.rajce.idnes.cz/projekt_,,Fashion_day_a_rozlucka_devataku_2022/